PÁLYÁZATI SZÁM: NTP-E-21-0002

TÁMOGATÁSI ÖSSZEG: 7.000.000,00-Ft

ntp harmas logo

A programunk egy három éve tartó tehetséggondozás újabb mérföldköve, mely a pályakezdő tehetségek fejlesztését szolgálta.

Cél:

A programunk két célra fókuszált:

1/ Az oktató kabinetünkben a hazai tehetségek és a tehetséges határon túli magyar fiatalok a kapcsolatépítésen, személyi és szakmai fejlesztésen túl, lehetőséget kaptak arra, hogy a szinergia hatását megtapasztalva kooperatív szemléletet sajátítsanak el.

2/ A csapatmunka és hasznosulásának bemutatása a Rákóczi János emlékév keretén belül.

Célcsoport:

Pályakezdő, motivált fiatal cukrászok, akik már bizonyítottak, vagyis jelentős eredményt értek el - vagy kiváló jellemzést kaptak az oktatóintézményüktől. Fontos az elkötelezettségük és a szakma iránti tiszteletük.

Tehetségazonosítás

Speciális helyzetben vagyunk, mivel a cukrász szakmában már egy érett korban látható meg a tehetség. Több csatornán történt a tehetségazonosítás:

Munkahelyi javaslat

Ipartestületi tagjaink javasoltak egy látókörükbe került fiatalt, akit szakmai szempontok alapján úgy ítéltek meg, hogy érdemes fejleszteni, mert motivált, szakmáját szerető "ügyes" fiatal.

Szakmai versenyek résztvevői

Számos hazai cukrászversenyen fel-feltűnnek tehetséges fiatalok, akiket kiválasztottunk. A kiválasztás itt az elért eredmény alapján történt, melyet számos egyeztetés követett. Ilyen kiválasztás után több fiatal is bekerült már programunkba.

Az elnyert támogatás összege 7.000.000,00 Ft, melyet az alábbi programokra használtunk fel.

Munkaprogramunk elemei

1. Előadások, szakmai bemutatók

Vaslóczki Orsolya - felkészülési tudnivalók a Magyarország tortája verseny kapcsán

Kovács Sándor - tradicionális sütemények

Lusztigh Mária - tányérdesszert bemutató

Füredi Krisztián - modern gépek a cukrászüzemben

Damniczki Balázs - fagylaltkészítés felsőfokon

Fehér Judit - kreatív cukrászat

Jakabfi Dávid - trendek, technológiák, design

2. Üzemlátogatások

Horváth cukrászda

Hisztéria cukrászda

Damniczki cukrászda

3. Workshopok

Szakmai napokon két alkalommal vettek részt, és mutattak be általuk készített terméket.

A Rákóczi Emlékév kapcsán bemutatót szerveztünk

4. Pszichológiai felkészítés

Fülöp Kata pszichológus vezetésével személyiségfejlesztő, kommunikációs tréningek résztvevői voltak.

5. Külföldi tanulmányút

Olaszországban a D.M.P. oktatóközpontban többnapos tanfolyamon ismerkedtek a toszkán édességek készítésével.

 

 

A pályázat lehetőséget adott a fiataloknak a Rákóczi János Emlékév munkálataiban való részvételre és egy sajtótájékoztató keretében mutathattuk be tehetséggondozó programunkat is.

A Rákóczi János Emlékév egy nagysikerű workshoppal zárult, melynek helyszíne a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum volt.

A projekt szervezésében az ipartestület részéről Erdélyi Balázs szakmai elnök - munkaprogramok felelőse, Selmeczi László ügyvezető - gazdasági feladatok, dokumentáció, pénzügyi elszámolások, Gábor Sándor mestercukrász az emlékév koordinátora és Vojtek Éva projektfelelős vettek részt.

Hatás:

Egyéni elvárt eredmények:

A projektbe tervezett képzések, tréningek, rendezvényszervezésben való részvétel inspirálólag hat szakmai és személyes fejlődésükre, innovációs készségük tágítására, megtanítja őket a konfliktusok kezelésére, csapatmunkai szerepvállalásra, a toleráns magatartásra.

Mindezen ismeretek elsajátítása mellett egy folyamatos "érzékenyítési" folyamaton is keresztülmennek, hiszen az együttlét ráébreszti őket a közösség motiváló erejére.

Szervezeti hatás:

Az ifjúsági tagozatunk alumni csoporttá válását és fejlesztését szolgálja ez a projekt azzal, hogy a szakma fiataljait egybegyűjtve a tapasztalataik széleskörű gyarapításával és megosztásával, társadalmi felelősségvállalási szemlélettel dolgozzanak szakmájukban.

A projekt hozzájárul az ipartestület stratégiai tervében megfogalmazott célok teljesítéséhez is:

„Az értékmegőrzés mellett példamutató - értékteremtő szerepet is kell vállalnia, képzéseket, új kezdeményezéseket kell támogatni a megújuló minőségi cukrászat érdekében.”

Disszemináció:

Az Ipartestület vállalt feladata volt, hogy a megvalósuló projektjeiről, tevékenységéről tájékoztassa a tagságot és a nagyközönséget.

  • A tájékoztatás egy része vállalt feladatként beépült a projektbe. (Sajtótájékoztató, workshop, szakmai nap, előadások szakiskolákban, kiadvány létrehozása.)
  • A projektről egy összefoglaló film készült.
  • A sweeTEN 3.0 állandó rovatként jelent meg a Mester Cukrász magazinban a projekt ideje alatt.
  • Oklevelet kaptak a résztvevők a program elvégzéséről.

Célunk továbbra is, hogy minél szélesebb körben ismertessük meg az Ipartestület szakmai munkáját, mely felkelti a figyelmet arra, hogy milyen módon lehet a tehetséges fiatalokat motiválni és szakmaszeretetre nevelni.

Vojtek Éva

projektfelelős

20220505 103102 s 20220505 103921 s

20220505 113106 s 20220506 152139 02 s

20220506 152751 s 20220907 145524 s

20220907 153557 s  IMG 6688 s

20220925 112918 s 20221017 113430 s

20220925 112832 s 20221028 132515 s

 IMG 6705 s IMG 6680 s