MAGYAR CUKRÁSZ IPARTESTÜLET

cukrasz ginop 2024

MOT logo W                                                                   kedvezmenyezetti infoblokk fekvo magyar rgb


A Magyar Cukrász Ipartestület 2025. évre is meghirdeti a „Magyarország Tortája” versenyt, mely már az AM Ágazati Értéktárba is nemzeti értékként felvételt nyert és idén lett 18 éves 

A pályázat továbbra is nyitott, az Ipartestület rendes tagjain kívül is nevezhetnek cukrászdák, vendéglátó tevékenységet folytató vállalkozások. Magánszemélyek nevezését élelmiszerbiztonsági szempontok miatt sajnos nem tudjuk fogadni.

Minden versenyző maximum 2 db tortával nevezhet.

Új, kreatív ötletek mellett, a magyar cukrászat hagyományain alapuló, főként magyar alapanyagokra épülő tortákat várunk. Koprodukcióban készült, több Kolléga ötlete és összefogása révén született tortával is lehet nevezni! A csapattagokat a nevezési lapon kérjük megnevezni!

A nyertes torta lesz 2025. év Magyarország Tortája. A nyertes receptet az aktuális évben is csak az Ipartestület tagjai számára biztosítjuk, a meghatározott feltételek szerint, akik a tortát majd 2025. augusztus 20-tól árusíthatják.

Hungarikum logo 

A 2025. évi versenyünket a „Dobostorta 140” témakörben hirdetjük meg!

A hungarikum dobostorta idén ünnepli megjelenésének 140. évfordulóját. Dobos C. József a tortáját 1884-ben alkotta meg, de első alkalommal 1885-ben a Budapesti Országos Általános Kiállításon mutatta be a nagyközönségnek.  Az idei versennyel a világhírű mester munkássága előtt tisztelgünk!

A versenyzőknek a nevezett tortájukban a dobostorta jellegét adó alapanyagait fel kell használniuk, de szabadon választott mennyiségben és rétegrendben: tojás, cukor/karamellizált cukor, vaj, étcsokoládé, Bourbon vaníliás cukor és/vagy vanília rúd.

Nem új dobostortát várunk, hanem arra vagyunk kíváncsiak, hogy milyen új ötleteket tudnak megvalósítani a versenyzők a dobostorta jellegét adó alapanyagok és az alábbi alapanyagkosarak felhasználásával

Az alábbi alapanyagkosarakból legalább kettő csoportból egy-egy alapanyagot is fel kell használni a nevezett tortáknál: (a dobostorta alapanyagai mellett)

  • a Kárpát-medencében őshonos fűszerek (pl. kakukkfű, levendula, menta, zsálya, izsóp, lestyán, csombor)
  • hungarikum pálinkák vagy a Kárpát-medence őshonos szőlőfajtáiból készült borok
    (pl. barackpálinka, szilvapálinka, almapálinka, meggypálinka, pl: kéknyelű, furmint, hárslevelű, kadarka)
  • őshonos magyar gyümölcsök  
    (pl. berkenye, kajszibarack, meggy, birs, őszibarack, alma, körte, cseresznye, szilva)

 A versenymunkák nem tartalmazhatnak:

  • aromákat, fondokat,
  • ét-, tej- és fehér bevonókat,
  • növényi habot, margarint,
  • egészségre ártalmas mesterséges adalékanyagokat,
  • modell burkolóanyagot.

A nevezési díj ipartestületi tagok számára: 20.000 Ft + ÁFA / torta (bruttó 25.400 Ft)

Nem ipartestületi tagok számára a nevezési díj: 60.000 Ft + ÁFA / torta (bruttó 76.200 Ft)

Nevezései határidő: 2025. március 25.

A nevezéseket a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre várjuk.

A nevezési lap a cikk alján letölthető.

A nevezési díjról számlát állítunk ki, melyet a Mestercukrász Kft. 10402166-50526785-84821001 számú számlájára kérünk befizetni/átutalni.

A recepteket (grammban megadva, Word vagy Excel fájlban - szerkeszthető formában kérjük), az elkészítés pontos technológiai leírását, valamint a tételes, teljes árkalkulációt (a torta nettó nyersanyag értékével együtt) a nevezési laphoz mellékelni kell!

Érvényes nevezésnek az tekinthető, ha a nevezési lap, a recept, a technológiai leírás és az árkalkuláció is megérkezik a megadott e-mail címre, valamint a nevezési díjat a megadott számlaszámra átutalták/befizették.

Minden nevezett versenyzőnek visszaigazolást küldünk, melyben tájékoztatni fogjuk a verseny menetéről.

A nevezett torták:

  • 22-24 cm átmérőjű kerek, illetve egy tortakarikához hasonló méretű (pl.: 20x20 cm-es, vagy 18x25 cm-es) szögletes alakúak lehetnek (a szögletes tortáknál maximum 5-6 cm-es magasságot ajánlunk)
  • hangsúlyosabban, minimum 40%-ban tartalmazzanak felverteket, vagy egyéb tészta rétegeket és lehetőleg három rétegben, hogy jobban képviselje a torta a magyar cukrászati hagyományokat,
  • magasságuk dekorációval együtt maximum 8 cm lehet,
  • dekorációjának mindenki által elkészíthetőnek és „sorozatgyártásra” alkalmasnak kell lennie.

 Értékelési szempontok: íz, ízek harmóniája: 50 pont, állag/textúrák/vágási felület: 20 pont, megjelenés, küllem: 15 pont, praktikum/ár/kreativitás: 15 pont.

Az értékeléskor a nevezett torták készítői a zsűri előtt nem ismertek, az első fordulóban anonim a verseny. Az első zsűrizési körből 5 torta jut tovább a döntőbe. A döntő zsűrizésnél az utolsó fordulóba jutott tortákat a zsűrizés helyszínén, az Ipartestület tanműhelyében kell majd elkészíteniük a versenyzőknek, ahol a zsűri a műhelymunkát is értékeli.

A nyertes pályázó tudomásul veszi, hogy a pontos receptet mindennemű ellenszolgáltatás nélkül a Magyar Cukrász Ipartestület rendelkezésére bocsátja, aki azt nyilvánosságra hozhatja. A nyertes pályázó semmilyen követeléssel nem állhat elő sem a Magyar Cukrász Ipartestülettel, sem az augusztus 20-tól a tortát árusító cukrászdákkal szemben.

A nyertes pályázó vállalja és tudomásul veszi, hogy a nyertes receptet a Magyar Cukrász Ipartestület írásos engedélye nélkül nem hozhatja nyilvánosságra és a nyertes torta hivatalos kommunikációjával kapcsolatban az Ipartestület vezetőségével egyeztetni köteles.

A nyertes pályázó a Magyar Cukrász Ipartestülettől díjat és oklevelet kap, valamint az eddigi tapasztalatok alapján nagy médiaérdeklődésre (rádió, televízió, online és nyomtatott sajtó) számíthat.
A médiafelkérések elfogadása a nyertes versenyző és a szakma különös érdeke, így a nyertestől elvárt kötelezettség!

Az augusztus 20-i központi ünnepségekhez kapcsolódó programok alkalmával a nyertes kötelezettsége személyesen képviselni az Ipartestületet a rendezvényeken, illetve a sajtómegkeresésék során, továbbá a nyertes torta készítésével, illetve árusításával megjelenni a Magyar Ízek Utcája rendezvényen. 

A második és a harmadik helyezettnek szintén oklevelet és díjat ad az Ipartestület, valamint értékes szakmai tanfolyamon való részvételi lehetőséget is nyernek.

A Hagyományőrző Különdíjra is érdemes pályázni!   

A zsűri döntése alapján az a pályázó kaphatja meg a Hagyományőrző Különdíjat, aki a magyar cukrászat hagyományait legjobban megjeleníti a nevezett termékében, a felhasznált alapanyagokban és a technológiában. Örömmel várjuk a vajkrémmel készített torták nevezését is! A nyertes az Ipartestülettől díjat és oklevelet kap.

Minden kedves Kolléga nevezését szeretettel várjuk!

A Magyar Cukrász Ipartestület elnöksége

Debic oldalra új

  

Parola 

 Nissan oldalra

 

 Bulfoni gyémánt OLDALRA

 

 

Sanremo oldalra 

 Goodwill oldalra

   

kogép platina OLDALRA 25

 

 Zeelandia

 

 

MasterMartini oldalra

 

Progép oldalra

  

  Écsy jobb oldalra copy

Gyertyakov oldalra ARANY 

  

König oldalra 

 

Andretti

 

 Dawn_oldalra.jpg

kEN

  Robotcoupe

 Martinbraun

Vissza a tetejére